Шлюб як підстава отримання документів для проживання в Україні або інших країнах

Посвідка на проживання в Україні через шлюб з іноземцем

Одруження є одним з найважливіших етапів у житті людини і супроводжується надзвичайно великою кількістю теплих емоцій та спогадів у майбутньому. Однак, крім цього шлюб відкриває ряд нових перспектив і можливостей щодо отримання права на проживання в Україні, шляхом отримання тимчасової, а згодом і постійної посвідки на проживання. 

Так, посвідка на тимчасове проживання (на 1 рік, з можливістю поновлення) – це документ, який посвідчує особу та надає право законно перебувати на території України, в’їжджати та виїжджати з неї (без візи), а також працювати протягом визначеного періоду.

Посвідка на постійне проживання надає більше прав для особи та майже прирівнює її з громадянином України (окрім виборчих прав), однак видається після  2 років перебування у шлюбі і дійсна вже протягом 10 років.

Які можливості відкриває шлюб в інших країнах

Така ж практика існує і в інших країнах, де на підставі шлюбу та свідоцтва про шлюб, що його підтверджує, особа може отримати законні підстави для проживання, до прикладу, у Польщі та Німеччині. 

Зокрема, у Польщі так само існує два різновиди документів для проживання, які можна отримати на підставі укладення шлюбу: 

  • дозвіл на тимчасове проживання в Польщі (karta czasowego pobytu)
  • дозвіл на постійне проживання в Польщі (karta stalego pobytu)

Перевагою також є можливість для подружжя іммігрувати в третю країну як законний чоловік чи дружина,  за умови наявності підстав для такого. До прикладу, якщо хтось із подружжя, має підстави для проживання в іншій третій державі, громадянами якої вони не є, то законна дружина чи чоловік в такому випадку теж мають можливість отримати документи на проживання в тій країні.

З цього можна зробити висновок, що шлюб як підстава отримання документів для проживання є однією з найбільш надійних та легких процедур, з якою також може допомогти компанія “Marriage in Ukraine”. Наші міграційні спеціалісти потурбуються про здійснення комплексної послуги для Вас та попередньої легалізації шлюбу з іноземцем в Україні.

А у випадку, якщо подружжя бажатиме отримати документи для проживання в іншій країні, ми надамо рекомендації партнерів нашої агенції за кордоном, які мають бездоганну репутацію та багаторічний досвід.

Cкориставшись послугами нашої компанії, надавши необхідний пакет документів і отримавши свідоцтво про шлюб, для вас відкриється ряд нових перспектив і можливостей щодо отримання права на проживання в Україні, шляхом отримання тимчасової, а згодом і постійної посвідки на проживання.

Тільки шлюб, який зареєстрований відповідно до законодавства і за дотримання всіх умов укладення шлюбу, може бути підставою для отримання необхідних дозволів для проживання в Україні чи інших країнах.
Для отримання документів для проживання в інших країнах, важлива їхня легалізація відповідним чином.

Термін розгляду документів для проживання відрізняється у різних країнах, додатково на нього може вплинути пандемія COVID-19.

Author: Olena Kozak

Юрист в сфері сімейного та міграційного права з багаторічним досвідом, який спеціалізується на укладення шлюбів між іноземцями та шлюбів де один з подружжя є громадянином України.

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*