Одруження є одним з найважливіших етапів у житті людини і супроводжується надзвичайно великою кількістю теплих емоцій та спогадів у майбутньому. Однак, крім цього шлюб відкриває ряд нових перспектив і можливостей щодо отримання права на проживання в Україні, шляхом отримання тимчасової, а згодом і постійної посвідки на проживання. 

Так, посвідка на тимчасове проживання (на 1 рік, з можливістю поновлення) – це документ, який посвідчує особу та надає право законно перебувати на території України, в’їжджати та виїжджати з неї (без візи), а також працювати протягом визначеного періоду.

Посвідка на постійне проживання надає більше прав для особи та майже прирівнює її з громадянином України (окрім виборчих прав), однак видається після  2 років перебування у шлюбі і дійсна вже протягом 10 років.

Така ж практика існує і в інших країнах, де на підставі шлюбу та свідоцтва про шлюб, що його підтверджує, особа може отримати законні підстави для проживання, до прикладу, у Польщі та Німеччині. 

Зокрема, у Польщі так само існує два різновиди документів для проживання, які можна отримати на підставі укладення шлюбу: 

  • дозвіл на тимчасове проживання в Польщі (karta czasowego pobytu)
  • дозвіл на постійне проживання в Польщі (karta stalego pobytu)

Перевагою також є можливість для подружжя іммігрувати в третю країну як законний чоловік чи дружина,  за умови наявності підстав для такого. До прикладу, якщо хтось із подружжя, має підстави для проживання в іншій третій державі, громадянами якої вони не є, то законна дружина чи чоловік в такому випадку теж мають можливість отримати документи на проживання в тій країні.

З цього можна зробити висновок, що шлюб як підстава отримання документів для проживання є однією з найбільш надійних та легких процедур, з якою також може допомогти компанія “Marriage in Ukraine”. Наші міграційні спеціалісти потурбуються про здійснення комплексної послуги для Вас та попередньої легалізації шлюбу з іноземцем в Україні.

А у випадку, якщо подружжя бажатиме отримати документи для проживання в іншій країні, ми надамо рекомендації партнерів нашої агенції за кордоном, які мають бездоганну репутацію та багаторічний досвід.

Author: Olena Kozak

Юрист в сфері сімейного та міграційного права з багаторічним досвідом, який спеціалізується на укладення шлюбів між іноземцями та шлюбів де один з подружжя є громадянином України.