Які умови одруження з іноземцем в Україні?

Шлюб з іноземцем в Україні умови

Процедура укладення шлюбу в Україні є дуже швидкою та легкою, однак існує ряд загальних вимог, встановлених законодавством, щодо дієздатності, віку та інших супутніх обставин, у разі відсутності чи наявності яких укласти шлюб буде неможливо.

Саме тому важливо звернутися до спеціалістів у цій галузі, для того щоб уникнути зайвих витрат часу та коштів. Команда “Marriage in Ukraine” виділила для Вас особливості укладення шлюбу в Україні. До них, зокрема, належать:

  1. неможливість укладення одностатевих шлюбів. Оскільки шлюбом, відповідно до українського законодавства визначається лише союз жінки та чоловіка, який зареєстрований державним органом. Всі інші пари можуть укласти цивільні угоди, якими будуть визначатися їхні права та обов’язки; 
  2. шлюбний вік. В Україні молодята можуть зареєструвати шлюбу лише після того, як їм виповнилось 18 років. В окремих випадках одружитися в Україні можливо і з 16 років, однак в такому випадку потрібно підтвердити нагальність укладення шлюбу і часто потрібно звертатися до суду. Саме тому такий варіант не підходить для одруження іноземців;
  3. жінка та чоловік можуть перебувати одночасно лише в одному шлюбі. Право на повторне укладення шлюбу можливе лише з моменту припинення попереднього та наявності документального підтвердження цього (наприклад, рішення суду). Саме тому слід враховувати, якщо особа з іноземним громадянством вже має зареєстрований шлюб в іншій країні, то він/вона не матиме змоги укласти шлюб в Україні, оскільки він вважатиметься недійсним;
  4. під час укладення шлюбу особа повинна усвідомлювати значення своїх дій та мати змогу керувати ними, а також бути дієздатною. Недієздатною може бути визнана особа, яка страждає хронічними, стійкими психічним розладами. Як наслідок такий шлюб може бути визнаний недійсним.

Можливі перевірки з боку державних органів

Іноземця додатково буде перевіряти Державна міграційна служба на легальність перебування на території України, чи не порушує він термін перебування, чи не перебуває сторона-іноземець у стані шлюбу. Також, для іноземця окремою вимогою є подання перекладів їхніх документів, які є необхідними для реєстрації шлюбу.

Пандемія COVID-19 може висунути додаткові умови, такі як вимоги ПЛР-тестування чи наявність вакцинації, носіння засобів індивідуального захисту органів дихання, тощо.

У разі відповідності всіх зазначених умов, укладений в Україні шлюб буде вважатись дійсним та законним. Компанія “Marriage in Ukraine” з радістю пояснить Вам про усі вимоги українського законодавства та допоможе з легалізацією шлюбу з іноземцем в Україні, а вже в подальшому легалізовані документи можна буде використати для отримання документів для проживання в Україні або інших країнах.

Author: Olena Kozak

Юрист в сфері сімейного та міграційного права з багаторічним досвідом, який спеціалізується на укладення шлюбів між іноземцями та шлюбів де один з подружжя є громадянином України.

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*