Документи для одруження в Україні

шлюб в україні документи

Укладення шлюбу є відповідальним кроком для кожної людини. У цей день поєднуються серця та долі двох людей в одне єдине. Однак, є обставини, що відволікають, а інколи зовсім псують таку важливу подію – це документальна процедура оформлення шлюбу. 

Вирішивши одружитись, наречені беруть на себе не лише святкові турботи, а й юридичні.

В пошуках інформації про процедуру одруження можна наштовхнутись на величезну кількість зайвих, а місцями зовсім неіснуючих вимог, внаслідок чого доводиться витрачати вдвічі більше часу, сил та коштів. тому постає питання “Як оформити шлюб в з іноземцем в Україні?” Команда “Marriage in Ukraine” підготувала для Вас вичерпний перелік документів, без яких неможливо буде здійснити процедуру одруження. 

Так, найперше, на що варто вказати, це закордонний паспорт – документ, який підтверджує Вашу особу в іншій країні та дає можливість для перетину кордону. Національний паспорт в цьому випадку не підходить, оскільки він не підтверджує легальність перебування іноземця на території України. 

Перевагою України серед інших країн є можливість укладення шлюбу, перебуваючи на її території як турист. Наша країна має ряд підписаних міжнародних договорів, які скасовують вимогу отримання візи. Зокрема, більш ніж 80 країн з усього світу, серед яких всі країни Європи, СНД, Грузія, Туреччина, Прибалтійські держави, країни Північної та Південної Америки, Австралії тощо. 

Однак, громадянам окремих держав все таки потрібно мати будь-який тип візи, серед них КНДР, Ліван, Єгипет, Індія тощо. Також в окремих випадках є можливість оформлення е-візи, що також спрощує процедуру її отримання. 

Наступним важливим документом для укладення шлюбу в Україні є документ про розлучення. Так, якщо особа раніше перебувала в офіційно зареєстрованому шлюбі, вона обов’язково повинна надати документ, який підтверджує її розлучення. Варто наголосити, що це повинен бути документ, який підтверджує сам факт розлучення, а не довідка про сімейний стан, навіть якщо вона підтверджує розірвання стосунків. Зокрема, таким документом повинен бути оригінал рішення суду про розлучення з мокрими печатками, яке набрало законної сили, або оригінал свідоцтва про розлучення. Такий документ повинен бути легалізований відповідно до міжнародного законодавства. 

Які деталі слід врахувати?

Команда “Marriage in Ukraine” підготувала для Вас вичерпний перелік документів, без яких неможливо буде здійснити процедуру одруження, перед їх подачею варто пересвідчитись у відповідності умовам одруження в Україні.

Беручи до уваги теперішню ситуацію з COVID-19, додатково може знадобитись результати ПЛР-тесту або сертифікат вакцинації, детальніше про це ми повідомимо.

Результатом одруження з іноземцем в Україні стане свідоцтво про шлюб, яке буде належним чином легалізоване для використання у інших країнах і може стати основою для відкриття віз, отримання документів для проживання в Україні або інших країнах, тощо.

Компанія “Marriage in Ukraine” самостійно перекладає документи та контролює усі супутні організаційні та документальні питання, що виникають у процесі підготовки до укладення шлюбу з іноземцем в Україні. Нареченим не має потреби отримувати зайві довідки чи заповнювати заяви, оскільки усі документи підготують наші досвідчені спеціалісти.

Отже, за загальним правилом, для одруження знадобляться лише Ваші паспорти та перебування в Україні на період оформлення шлюбу, що триватиме до 2-3 робочих днів. З усіма іншими клопотами Вам допоможе наше агентство!

Author: Olena Kozak

Юрист в сфері сімейного та міграційного права з багаторічним досвідом, який спеціалізується на укладення шлюбів між іноземцями та шлюбів де один з подружжя є громадянином України.

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*